NAPOMENA! Ova stranica koristi kolačiće i slične tehnologije.

Ukoliko ne promijenite postavke preglednika, prihvaćate kolačiće. Saznaj više

Prihvaćam

Uporaba kolačića

Kako bi ova web stranica radila pravilno, kako bismo bili u stanju vršiti daljnja unaprjeđenja stranice, u svrhu poboljšavanja vašega iskustva pregledavanja, ova stranica mora na vaše računalo spremiti malenu količinu informacija ( Cookies ) . Preko 90 % svih web stranica koristi ovu praksu no prema regulacijama Europske unije od 25.03.2011. obvezni smo prije spremanja Cookie-a zatražiti vaš pristanak. Korištenjem web stranice pristajete na uporabu Cookie-a. Blokiranjem cookie i dalje možete pregledavati stranicu, no neke njezine mogućnosti Vam neće biti dostupne. 

Što je kolačić ?
Kolačić je informacija spremljena na Vaše računalo od strane web stranice koju posjetite. Kolačići obično spremaju Vaše postavke, postavke za web stranicu, kao što su preferirani jezik ili adresa. Kasnije, kada opet otvorite istu web stranicu internet preglednik šalje natrag kolačiće koji pripadaju toj stranici. Ovo omogućava stranici da prikaže informacije prilagođene Vašim potrebama.

Kolačići mogu spremati širok pojas informacija uključujući osobne informacije (kao što je Vaše ime ili e-mail adresa). Ipak, ova informacija može biti spremljena jedino ako Vi to omogućite - web stranice ne mogu dobiti pristup informacijama koji im Vi niste dali i ne mogu pristupiti drugim datotekama na Vašem računalu. Zadane aktivnosti spremanja i slanja kolačića Vama nisu vidljive. Ipak, možete promjeniti Vaše postavke internet preglednika da možete sami birati hoćete li zahtjeve za spremanje kolačića odobriti ili odbiti, pobrišete spremljene kolačiće automatski pri zatvaranju internet preglednika i slično.

Kako onemogućiti kolačiće ?
Isključivanjem kolačića odlučujete da li hoćete dopustiti pohranjivanje kolačića na vašem računalu. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Za informacije o postavkama kolačića, odaberite web-preglednik koji koristite. • Chrome • Firefox • Internet Explorer 9 • Internet Explorer 7 i 8 • Opera (stranica na engleskom jeziku) • Safari (stranica na engleskom) Ako onemogućite kolačiće, nećete moći koristiti neke od funkcionalnosti na web stranicama

Što su privremeni kolačići ?
Privremeni kolačići ili kolačići sesije uklanjaju se s računala po zatvaranju internet preglednika. Pomoću njih web-mjesta pohranjuju privremene podatke, poput stavki u košarici za kupnju.

Što su stalni kolačići ?
Stalni ili spremljeni kolačići ostaju na računalu nakon zatvaranja programa internet preglednika. Pomoću njih web-mjesta pohranjuju podatke, kao što su ime za prijavu i lozinka, tako da se ne morate prijavljivati prilikom svakog posjeta određenom mjestu. Stalni kolačići ostat će na računalu danima, mjesecima, čak i godinama.

Što su kolačići od prve strane ?
Kolačići od prve strane dolaze s web-mjesta koje gledate, a mogu biti stalni ili privremeni. Pomoću tih kolačića web-mjesta mogu pohraniti podatke koje će ponovo koristiti prilikom sljedećeg posjeta tom web-mjestu.

Što su kolačići treće strane ?
Kolačići treće strane dolaze s reklama drugih web-mjesta (kao što su skočne ili druge reklame) koje se nalaze na web-mjestu koje gledate. Pomoću tih kolačića web-mjesta mogu pratiti korištenje Interneta u marketinške svrhe.

Da li portalzamlade.info koristi kolačiće ?
Da, s primarnim ciljem kako bi naše web stranice vam omogućile bolje korisničko iskustvo.

Kakve kolačiće koristi portalzamlade.info i zašto ?

  • Privremeni kolačići (Session cookies) - to su privremeni kolačići koji ističu (i automatski se brišu) kada zatvorite internet preglednik. Mi koristimo session cookies da omogućimo pristup sadržaju i omogućimo komentiranje (stvari koje morate učiniti kada se prijavite sa svojim podacima na web stranicu).
  • Trajni kolačići (Persistent cookies) - ti obično imaju datum isteka daleko u budućnost i tako će ostati u vašem pregledniku, dok ne isteknu, ili dok ih ručno ne izbrišete. Mi koristimo trajne kolačiće za funkcionalnostima kao što su "Ostanite prijavljeni" tickbox, što korisnicima olakšava pristup kao registriranom korisniku. Mi također koristimo trajne kolačiće kako bi bolje razumjeli navike korisnika, tako da možemo poboljšati web stranicu prema vašim navikama. Ova informacija je anonimna - ne vidimo individualne podatke korisnika.

Da li na web stranici ima kolačića treće strane ?
Ima nekoliko vanjskih servisa koji korisniku spremaju limitirane kolačiće. Ovi kolačići nisu postavljeni od strane ove web stranice, ali neki služe za normalno funkcioniranje određenih mogućnosti koje korisnicima olakšavaju pristup sadržaju. Trenutno omogućujemo:

  • Mjerenje posjećenosti 
    portalzamlade.info koristi nekoliko servisa za mjerenje posjećenosti, to su: Google analytics, Gemius, Xiti. 
    Ako želite onemogućiti da vam navedeni servisi spremaju kolačiće, možete zabraniti za svaki servis na sljedećim linkovima:

 

Dodatne informacija oko isključivanja kolačića
Trenutno postoji nekoliko web stranica za isključivanje pohranjivanja kolačića za različite servise.

Više se možete informirati na sljedećim linkovima:

 

Blog

Drage moje Karlovčanke, Karlovčani i svi vi koji se tako osjećate! Od stoljeća sedmog opće je poznato kako je svima nama homo sapiensima najdraži dan u godini upravo naš rođendan.

Ta 24 sata koja čekamo mjesecima, a prođu u sekundi, predodređena su samo za vas. Pravila su jednostavna: slavljenik ne može biti kriv, slavljenik je u pravu, slavljenik ima prednost i on reže tortu (odbijte, mame i bake!).

Jedini razumni i prirodni zaključak na kraju dana jest kako bi tih famoznih rođendana trebalo biti više. Sjećam se da sam kao dijete često na rođendanima svojih prijatelja puhala svjećice na torti prije njih – bila je to stvar prestiža, simbol. Možeš ti, mali, dobit autića na daljinski i majici i društvenih igara i čokolade koliko hoćeš, ali ako prvi ne ugasiš svjećice na torti, sve ti je to uzalud. Igraj taj svoj Čovječe ne ljuti se i trpi kad si spor. Da ne spominjem da ako ih na ugasiš u jednom dahu ne vrijedi. Prostorna geometrija i raspored svjećica od onda imaju posebno mjesto u mom srcu.

No, nisu svi slavljenici tako sebični i opsesivni poput petogodišnje mene pa organiziraju proslavu svog rođendana zbog drugih. Živimo brzo i žestoko, često zaboravljamo ljude do kojih nam je stalo čak i kada nas Facebook obavijesti kako je dotičnom gospodinu u purpurnoj raskopčanoj košulji s man-bun frizurom danas rođendan. Rođendan je stoga kao manifestacija, svetkovina, državni praznik, dobio sasvim novu dimenziju. To je dan koji obnavlja odnose među ljudima, koji ih spaja. Jedan takav dobroćudan slavljenik jest i naš grad Karlovac. Svima onima koji misle kako rođendan grada i nije neki spektakularan i ultrabitan događaj poručujem da se malo zamisle i iskažu više poštovanja za Karlovac koji slavi 439. rođendan – koliko si ih ti proslavio? 15?!

Dobro se drži taj naš grad, s obzirom na godine, no uvijek može bolje pa ako ste još u dilemi što pokloniti gradu za rođendan, predlažem neki anti-age tretman. Ne mislim da biste se trebali dati u trošak i kupiti kantu boje i osvježiti fasade Banije kako mene ne bi bilo trta ići sama tamo kad se upali ulična rasvjeta – dovoljno je da se s dlanovima u džepovima ili dlanovima nekog drugog i s osmijehom na licu uputite na Jelačićev trg. „Nema do mog kauča“ izlika je koja više ne vrijedi jer su vam vrijedne Karlovčanke i Karlovčani ne trgu pripremili ne samo kauče već cijeli dnevni boravak – usuđujem se reći i najljepši i najveseliji u Karlovcu.

Vratila sam se jučer ujutro iz pretrpanog Zagreba i gledala razgoračenih očiju niz praznu ulicu – ulicu u kojoj prolaznika i automobila nije bilo ni za lijek. Pomislila sam, volim ja tu našu karlovačku tišinu, no što previše, previše je – ne živim valjda u gradu duhova gdje nema potrebe da čekam zeleno svjetlo na semaforu kako bih pregazila ulicu. Prateći udaljene glasove, moja potraga za civilizacijom dobila je optimističan miris na Promenadi, a euforično se svršila na Jelačićevom trgu. S liste nestalih izbrisana su imena moje najbolje prijateljice, mojih profesorica njemačkog, engleskog i latinskog jezika, mojih prijatelja iz škole, ekipe Izvan fokusa i Carpe Diem-ai još mnogobrojnih Karlovčanki, Karlovčana, nekoliko Peruanki i Amerikanaca ako se ne varam.

Svi su oni uživali u sportskim i umjetničkim radionicama, živoj glazbi, osmjesima jedni drugih. Hedonizam je u Karlovcu vraćen u fokus, a tamo ćemo ga i zadržati. To je anti-age tretman koji je Karlovcu potreban – baš poput kože, i grad se obnavlja iznutra – iz svojih stanovnika. Danas nas očekuje jednako uzbudljiv dan, a u čemu ćete se to moći okušati i u čemu ćemo uživati otkrijte sami na ulicama našeg voljenog grada i u našem karlovačkom dnevnom boravku. Ne, ne, nema spoilera. Svi pravac u Karlovac!