NAPOMENA! Ova stranica koristi kolačiće i slične tehnologije.

Ukoliko ne promijenite postavke preglednika, prihvaćate kolačiće. Saznaj više

Prihvaćam

Uporaba kolačića

Kako bi ova web stranica radila pravilno, kako bismo bili u stanju vršiti daljnja unaprjeđenja stranice, u svrhu poboljšavanja vašega iskustva pregledavanja, ova stranica mora na vaše računalo spremiti malenu količinu informacija ( Cookies ) . Preko 90 % svih web stranica koristi ovu praksu no prema regulacijama Europske unije od 25.03.2011. obvezni smo prije spremanja Cookie-a zatražiti vaš pristanak. Korištenjem web stranice pristajete na uporabu Cookie-a. Blokiranjem cookie i dalje možete pregledavati stranicu, no neke njezine mogućnosti Vam neće biti dostupne. 

Što je kolačić ?
Kolačić je informacija spremljena na Vaše računalo od strane web stranice koju posjetite. Kolačići obično spremaju Vaše postavke, postavke za web stranicu, kao što su preferirani jezik ili adresa. Kasnije, kada opet otvorite istu web stranicu internet preglednik šalje natrag kolačiće koji pripadaju toj stranici. Ovo omogućava stranici da prikaže informacije prilagođene Vašim potrebama.

Kolačići mogu spremati širok pojas informacija uključujući osobne informacije (kao što je Vaše ime ili e-mail adresa). Ipak, ova informacija može biti spremljena jedino ako Vi to omogućite - web stranice ne mogu dobiti pristup informacijama koji im Vi niste dali i ne mogu pristupiti drugim datotekama na Vašem računalu. Zadane aktivnosti spremanja i slanja kolačića Vama nisu vidljive. Ipak, možete promjeniti Vaše postavke internet preglednika da možete sami birati hoćete li zahtjeve za spremanje kolačića odobriti ili odbiti, pobrišete spremljene kolačiće automatski pri zatvaranju internet preglednika i slično.

Kako onemogućiti kolačiće ?
Isključivanjem kolačića odlučujete da li hoćete dopustiti pohranjivanje kolačića na vašem računalu. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Za informacije o postavkama kolačića, odaberite web-preglednik koji koristite. • Chrome • Firefox • Internet Explorer 9 • Internet Explorer 7 i 8 • Opera (stranica na engleskom jeziku) • Safari (stranica na engleskom) Ako onemogućite kolačiće, nećete moći koristiti neke od funkcionalnosti na web stranicama

Što su privremeni kolačići ?
Privremeni kolačići ili kolačići sesije uklanjaju se s računala po zatvaranju internet preglednika. Pomoću njih web-mjesta pohranjuju privremene podatke, poput stavki u košarici za kupnju.

Što su stalni kolačići ?
Stalni ili spremljeni kolačići ostaju na računalu nakon zatvaranja programa internet preglednika. Pomoću njih web-mjesta pohranjuju podatke, kao što su ime za prijavu i lozinka, tako da se ne morate prijavljivati prilikom svakog posjeta određenom mjestu. Stalni kolačići ostat će na računalu danima, mjesecima, čak i godinama.

Što su kolačići od prve strane ?
Kolačići od prve strane dolaze s web-mjesta koje gledate, a mogu biti stalni ili privremeni. Pomoću tih kolačića web-mjesta mogu pohraniti podatke koje će ponovo koristiti prilikom sljedećeg posjeta tom web-mjestu.

Što su kolačići treće strane ?
Kolačići treće strane dolaze s reklama drugih web-mjesta (kao što su skočne ili druge reklame) koje se nalaze na web-mjestu koje gledate. Pomoću tih kolačića web-mjesta mogu pratiti korištenje Interneta u marketinške svrhe.

Da li portalzamlade.info koristi kolačiće ?
Da, s primarnim ciljem kako bi naše web stranice vam omogućile bolje korisničko iskustvo.

Kakve kolačiće koristi portalzamlade.info i zašto ?

  • Privremeni kolačići (Session cookies) - to su privremeni kolačići koji ističu (i automatski se brišu) kada zatvorite internet preglednik. Mi koristimo session cookies da omogućimo pristup sadržaju i omogućimo komentiranje (stvari koje morate učiniti kada se prijavite sa svojim podacima na web stranicu).
  • Trajni kolačići (Persistent cookies) - ti obično imaju datum isteka daleko u budućnost i tako će ostati u vašem pregledniku, dok ne isteknu, ili dok ih ručno ne izbrišete. Mi koristimo trajne kolačiće za funkcionalnostima kao što su "Ostanite prijavljeni" tickbox, što korisnicima olakšava pristup kao registriranom korisniku. Mi također koristimo trajne kolačiće kako bi bolje razumjeli navike korisnika, tako da možemo poboljšati web stranicu prema vašim navikama. Ova informacija je anonimna - ne vidimo individualne podatke korisnika.

Da li na web stranici ima kolačića treće strane ?
Ima nekoliko vanjskih servisa koji korisniku spremaju limitirane kolačiće. Ovi kolačići nisu postavljeni od strane ove web stranice, ali neki služe za normalno funkcioniranje određenih mogućnosti koje korisnicima olakšavaju pristup sadržaju. Trenutno omogućujemo:

  • Mjerenje posjećenosti 
    portalzamlade.info koristi nekoliko servisa za mjerenje posjećenosti, to su: Google analytics, Gemius, Xiti. 
    Ako želite onemogućiti da vam navedeni servisi spremaju kolačiće, možete zabraniti za svaki servis na sljedećim linkovima:

 

Dodatne informacija oko isključivanja kolačića
Trenutno postoji nekoliko web stranica za isključivanje pohranjivanja kolačića za različite servise.

Više se možete informirati na sljedećim linkovima:

 

Vijesti

Ovogodišnja izdanja Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i Smotre hrvatskog školskog filma svečano su otvorena 5. listopada u Zagrebu u Narodnom sveučilištu Dubrava (Dječje kazalište Dubrava). Svečano je otvorenje pratila projekcija prvog dijela filmova iz natjecateljskog programa.

 

61Revija11Smotra 01

 


Revija i Smotra održavaju se od 5. do 8. listopada 2023. u Zagrebu u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza i Agencije za odgoj i obrazovanje, dok su suorganizatori OŠ Marije Jurić Zagorke, Udruga ZAG i Narodno sveučilište Dubrava. U sklopu natjecateljskog programa Revije bit će prikazano ukupno 73 filma u 6 kategorija od kojih je 21 animirani, 12 dokumentarnih, 11 igranih, 9 radioničkih, 13 filmova slobodnog stila i 7 TV reportaža, dok je za program Smotre državno povjerenstvo odabralo 26 osnovnoškolskih i 12 srednjoškolskih radova.

Ove će filmske manifestacije za najmlađe filmaše tako prikazati ukupno 96 filmova u samo 3 dana, a sve su projekcije filmova dostupne i online na https://revijadjece.hfs.hr/online-projekcije-2023/ Želim se posebno zahvaliti organizatorima i svim učiteljima, ovo što slijedi u sljedećih nekoliko dana kruna je vašeg cjelogodišnjeg rada. Najviše hvala mladim kreativnim ljudima i svima uključenima koji nas časte svojim filmskim uradcima i na taj nam način pomažu promovirati filmsku pismenost – izjavila je Ingrid Padjen Đurić, viša stručna savjetnica za filmsku pismenost pri Hrvatskom audiovizualnom centru.

Okupljenim gostima Revije i Smotre zatim se obratila Maja Zrnčić, voditeljica programa Ruksak (pun) kulture pri Ministarstvu kulture Republike Hrvatske: Posebno mi je drago da i dalje postoje učitelji, odnosno entuzijasti koji potiču učenike u stvaranju i hvala im na tome, ali i Hrvatski filmski savez u čijoj su evidenciji 196 filmskih klubova i družina koji već 60 godina brine o filmskom stvaralaštvu za djecu i mlade. Ova izdanja Revije i Smotre pokazuju da unatoč neobičnim vremenima u kojima živimo, dobre i vrijedne stvari opstaju. U ime Agencije za odgoj i obrazovanje nekoliko je riječi s publikom podijelila i Ivana Ivančić Medved, viša savjetnica za natjecanje i smotre, koja je bila i članica stručnog državnog prosudbenog povjerenstva Smotre: Priznajem da mi je veliko zadovoljstvo sudjelovati u selekciji Smotre iako taj posao nije nimalo jednostavan. Čestitam svima na vašem radu, entuzijazmu i na vašoj kreativnosti. Ovom prilikom želim posebno čestitati nastavnicima Dan učitelja te se zahvaliti svim suorganizatorima i domaćinima.

Suorganizatori Revije i Smotre su Osnovna škola Marije Jurić Zagorke i Filmska družina ZAG koja je ove godine proslavila 20. rođendan. Na pozornici su nam se pridružile voditeljice Filmske družine ZAG, profesorice Melita Horvatek Forjan i Nataša Jakob. Revija i Smotra su mjesta gdje razmjenjujemo svoja znanja i iskustva, veselimo se svakoj novoj Smotri i Reviji te znanjima i iskustvima koje ove manifestacije sa sobom nose – istaknule su.

U ime suorganizatora Revije i Smotre, Narodnog sveučilišta Dubrava okupljene su pozdravili Sandra Banić Naumovski, ravnateljica Narodnog sveučilišta Dubrava i Željko Šturlić, voditelj Škole crtanog filma Dubrava.

Želim svim mladim autorima da nastavite stvarati i u filmu i u svim drugim umjetnostima, da nastavite pratiti kulturu jer je ona bitan dio našeg identiteta i ona gradi naše društvo. Kolegama učiteljima želim čestitati naš dan, taj posao nije lak i često je zahtjevan, ali odgajamo mlade generacije jer smo odgovorni i za njih i za naše društvo – zaključila je Sandra Banić Naumovski.


Na samom se kraju publici i gostima Revije i Smotre obratila i Tatjana Aćimović, tajnica Hrvatskog filmskog saveza: Pozdravljam sve filmaše, vi ste naše nade i naša budućnost i ponosni smo na vas. Čestitamo naravno i učiteljima i mentorima, znamo da vaš posao nije lak i zahvaljujemo vam se na vašoj volji, kreativnosti, energiji i cjelokupnom zalaganju. Zahvaljujem se svim našim partnerima i suorganizatorima te domaćinima koji su nam pomogli ostvariti ovogodišnja izdanja.


Pozornicu je zatim preuzeo mali zbor OŠ Marije Jurić Zagorke uz prigodan glazbeno scenski nastup. O najboljim filmovima ove će godine odlučivati stručni ocjenjivački sud koji čine novinarka Maja Flego, vjerna pratiteljica dječjeg filmskog stvaralaštva i nekadašnja savjetnica u Uredu pravobraniteljice za djecu, zatim redatelj i animator Simon Bogojević Narath te redatelj Ivan Sikavica.


Pored stručnog suda, filmove s Revije ocjenjivat će i ocjenjivački sud djece koji se sastoji od učenika iz OŠ Marije Jurić Zagorke Zagreb, OŠ dr. Ante Starčevića Zagreb te polaznici Škole crtanog filma Dubrava (Narodno sveučilište Dubrava).

U sklopu ovogodišnjih izdanja Revije i Smotre, programom je obuhvaćeno i predstavljanje monografije Filmski otok – 20 godina Ljetne škole filma Šipan koje će se održati u subotu, 7. listopada u prostoru Kina Kinoteka s početkom u 16:45. U predstavljanju monografije sudjelovat će dr. sc. Ana Đordić, predsjednica HFS-a, Tatjana Aćimović, tajnica HFS-a i Miro Bronzić, koautor knjige, Škola filma Šipan. Svečano zatvaranje Revije i dodjela nagrada održat će se u nedjelju, 8. listopada u 10:30 sati u prostoru Akademije dramskih umjetnosti.

Više o Reviji i Smotri možete pronaći na https://revijadjece.hfs.hr/

Reviju hrvatskog filmskog stvaralaštva djece i Smotru hrvatskog školskog filma organiziraju Hrvatski filmski savez i Agencija za odgoj i obrazovanje uz suorganizaciju OŠ Marije Jurić Zagorke, Udruge ZAG i Narodnog sveučilišta Dubrava. Održavaju se pod pokroviteljstvom Hrvatskog audiovizualnog centra, Hrvatske zajednice tehničke kulture, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba. Partneri u održavanju programa su Akademija dramske umjetnosti, Kino Kinoteka i Centar za kulturu i film Augusta Cesarca.